Jacuzzi – co warto wiedzieć?

Jacuzzi – jak działa?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób działa jacuzzi? Dla wielu osób jest to po prostu ogromny zbiornik z bąbelkami, w którym można się zrelaksować. Ale skąd biorą się te bąbelki? Jacuzzi to nic innego, jak wanna z hydromasażem. Wbudowany mechanizm wypycha powietrze do wody, tworząc bąbelki, które masują ciało. Temperatura wody z reguły oscyluje pomiędzy 37, a 38 stopni, jest więc przyjemnie ciepła. Jacuzzi z reguły zaopatrzone jest w regulator mocy hydromasażerów. Nowsze modele posiadają też często wbudowane, wielokolorowe światła LED oraz głośniki. Można przez nie puszczać muzykę, co z jednej strony sprawdzi się podczas domówek w ogrodzie, a z drugiej może jeszcze skuteczniej pomóc się zrelaksować.

Ciekawostka!

Jacuzzi nie zawsze nazywało się jacuzzi. Prawdziwa nazwa tego sprzętu to wanna z hydromasażem. Dopiero później zaczęto nazywać ten ją „jacuzzi”, na cześć pierwszego producenta tego sprzętu.

Regularne korzystanie z jacuzzi niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego

Jacuzzi – właściwości

Regularne korzystanie z jacuzzi niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Wanny z hydromasażem przynoszą odprężenie i dzięki nim każda minuta spędzona w wodzie jest pełna relaksu i wyciszenia. Lista zalet nie ma końca.

Pobyt w jacuzzi pomaga walczyć z takimi dolegliwościami, jak:

  • Bezsenność
  • Bóle głowy
  • Lęki
  • Apatia
  • Zaburzenia odżywiania
  • Bóle mięśni

Ponadto korzystanie z wanny z hydromasażem wspomaga walkę z wszelkimi chorobami układu krwionośnego i układu ruchu. Do takich zaliczamy m.in.:

  • Niedokrwistość
  • Miażdżycę
  • Zapalenie żył
  • Reumatyzm
  • Niedowład

Jacuzzi – zalety dla ciała

Wiesz już, jakie są właściwości jacuzzi i przy walce z jakimi dolegliwościami oraz chorobami warto z niego korzystać. Ale jak dokładnie jacuzzi wpływa na nasze zdrowie? Po pierwsze, poprawia krążenie – podczas wizyty w jacuzzi rozszerzają się naczynia krwionośne, przez co przepływ tlenu oraz składników odżywczych do narządów jest ułatwiony. Po drugie, bąbelki w jacuzzi rozluźniają stawy i mięśnie, co działa kojąco np. po wysiłku fizycznym. Kolejną ważną korzyścią jest poprawa odporności. Dzięki pobytowi w jacuzzi zwiększa się przepływ limfy, co pomaga w usuwaniu toksyn oraz bakterii z organizmu. I najważniejsze – sesja w wannie z hydromasażem łagodzi ból. Może wspomóc nawet w problemach żołądkowych, a także bólach kręgosłupa.

Warto również wspomnieć, że jacuzzi wspomaga odchudzanie. Nie tylko zwiększa metabolizm (poprzez usuwanie toksyn z ciała), ale również wspomaga walkę z cellulitem. Bąbelki wydobywające się z wanny masują mięśnie i skórę, dzięki czemu ujędrniają ją i napinają. Regularne korzystanie z tego dobrodziejstwa będzie idealnym dopełnieniem w walce ze zbędnymi kilogramami, obok odpowiedniej diety i ćwiczeń.

Grota Solna

Jacuzzi – zalety dla ducha

Nie można zapomnieć o korzyściach, jakie nasza sfera duchowa może czerpać z pobytu w jacuzzi. Oczywiste jest to, że czujemy się po nim odprężeni i zrelaksowani. Co za tym idzie, stres w organizmie, którego wysoki poziom może mieć opłakane skutki, niweluje się (link do artykułu o stresie). Co więcej, korzystanie z jacuzzi pomaga w walce z bezsennością. Jak? Temperatura wody w jacuzzi jest wysoka, co podnosi temperaturę ciała, przez co mięśnie się rozluźniają, a organizm zaczyna się odprężać – nie ma lepszych warunków do szybkiego zaśnięcia.

Jacuzzi – wskazania i przeciwwskazania

Z jacuzzi może korzystać praktycznie każdy. Szczególnie polecane jest ono osobom z migrenami, cierpiącym na bezsenność, depresję lub lęki. Pomoże również osobom z problemami z kręgosłupem lub zaburzeniami krążenia. Istnieje niestety lista schorzeń, przy których korzystanie w jacuzzi nie jest wskazane:

  • nadciśnienie
  • obniżona krzepliwość krwi
  • choroby nerek
  • infekcje dróg moczowych i narządów płciowych
  • cukrzyca
  • żylaki

Grota Solna

Warto również wspomnieć o kobietach w ciąży. Według lekarzy, pobyt w jacuzzi nie powinien zaszkodzić w drugim trymestrze ciąży, może być jednak niebezpieczny w pierwszym i trzecim. Zbyt ostry masaż może wywołać przedwczesny poród lub spowodować poronienie. Z jacuzzi nie powinno się również korzystać w czasie menstruacji.

Wiele osób kojarzy jacuzzi z luksusem. O ile kiedyś wanny z hydromasażem nie były dostępne dla każdego, tak w dzisiejszych czasach prawie każdy może mieć jacuzzi we własnym domu lub ogrodzie. Żeby korzystać z jego dobrodziejstw, nie trzeba szukać aquaparków, basenów czy jechać do większego miasta. Wystarczy skontaktować się z nami, a my dostarczymy Ci mały kawałek luksusu, do którego będziesz mieć dostęp 24/7.

Zadzwoń, żeby spytać o szczegóły!